Beronovo veče, Zvezda na korak od vodećih osam u Evroligi!

petak 27.12.2019.
19:51

Zvezda u drugom poluvremenu primila samo 18 poena, a kada se takva odbrana igra, protivnik je bez šanse za pobedu!

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Košarkaši Crvene zvezdeostvarili su novu pobedu u Evroligi!

U meču 16. kola, tim Dragana Šakote je kao gost u Kazanju savladao domaći Zenit rezultatom 65:58.

Ovo je Zvezdi ukupno sedma pobeda od početka evroligaške sezone, a već četvrta u poslednjih šest mečeva i crveno-beli se polako, ali sigurno približavaju pozicijama na tabeli koje vode u Top 8. Posle poraza Milana i Himkija, Zvezdu sada samo jedan trijumf deli od učinka koje imaju ove dve ekipe, a koje se nalaze na sedmoj i osmoj poziciji.

Od samog starta utakmice Zvezdin bek Bili Beron je bio veoma raspoložen za igru.

Od prvih devet Zvezdinih poena na ovoj utakmici, Beron je postigao sedam, a do kraja poluvremena je stigao do brojke od šoena i nije imao nijedan promašaj iz igre.

Uz njega, ponovo odličan i plejmejker Lorenco Braun i njih dvojica su tokom prvih 20 minuta držali Zvezdu rezultatski u igri.

Najviše problema Zvezda je imala početkom druge četvrtine, kada je Zenit napravio seriju 13:0, kojom je prešao u vođstvo od 29:20, a crveno-beli su do odlaska na odmor uspeli da se primaknu na samo tri poena razlike - 40:37.

Vođstvo Zenita potrajalo je još nekoliko minuta tokom treće deonice, a onda je Zvezda zaigrala bolje, povela sa 46:44 i do kraja meča nije dozvolila domaćima nijednom da povedu.

Izvanredni Bili Beron je meč završio sa 26 poena, uz fantastičan procenat šuta (4/4 za dva, 5/6 za tri poena), a Lorenco Braun se zaustavio na 18 poena.

U ekipi Zenita Ostin Holns 14 poena, a Vil Tomas ga je pratio sa 11.