Belgija lak plen za "Orlove"

• 24. avgust 2013.

• 17:38

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Belgije u drugom kolu turnira "Spor Toto" u Istanbulu. Priliku dobili oni sa manjom minutažom iz jučerašnjeg meča a najraspucaniji bio Danilo Anđušić.

Ako je suditi prema rezultatima sa prva dva susreta koje je reprezentacija Srbije odigrala na prijateljskom turniru u Istanbulu, "Orlovi" se sa desetkovanim sastavom nalaze na sjajnom putu da na EP naprave dobar rezultat.

Izabranici Dušana Ivkovića danas su savladali Belgiju rezultatom 79:52 (15:21, 13:13, 26:9, 25:9) iako je u prvom delu meča bilo pomalo poteškoća.

SRBIJA:
Dangubić 2, Bogdanović 6, Marković, Mitrović 5, Nenad Krstić 8, Katić 5, Štimac 6, Micić 2, Nedović 15, Anđušić 17, Gagić 6, Kalinić 7.

BELGIJA: Mors 12, Van Rosom 10, Begin 2, Ervel 10, Mvema 2, Tabu 9, Lojeski, Muja 1, Mukubu, Dezeuv, Maso 2, Drizen 4.

Mnogo bolja igra Srbije viđena je u drugom delu susreta o čemu svedoči i rezultat. U drugom poluvremenu "Orlovi" su ubacili 51 poen a protivniku dozvolili samo 18 poena!

Najefikasniji u timu Dušana Ivkovića bio je Danilo Anđušić sa 19 poena a po učinku ga je pratio Nemanja Nedović sa 15.

Poslednji meč u Istanbulu Srbija igra u nedelju kada će joj protivnik biti domaća selekcija sa kojom su već odmerene snage tokom leta.