subota 17.03.2018.
20:06

Košarkaši mihenskog Bajerna nastavili su dominaciju u nemačkoj Bundesligi.

Epa/Valda Kalnina

Izabranici Aleksandra Đorđevića slavili su u 25. kolu na gostovanju Braunšvajgu sa 82-91.

Domaćin je bolje otvori meč, dobili su prvi kvartal sa 28-22, ali je Bajern do poluvremena preokrenuo rezultat, pa su na odmor otišli sa dva poena prednosti.

U trećoj četvrtini Bavarci povećavaju prednost, u poslednjih 10 minuta su ušli sa sedam poena viška.

Do kraja su rutinski priveli meč kraju i na kraju slavili, pa su tako došli i do 20. vezanog trijumfa.

Ovoga puta ih je predvodio bivši centar Zvezde Maik Cirbes sa 21 poenaom, pratili su ga Devin Buker sa 18 poena, kao i Đedović sa 17, dok je sa 10 poena dvocifren bio i Brajan Hobs.

Vladimir Lučić je za oko 19 minuta upisao osam poena i četiri skoka, dok je Jović za sličnu minutažu upisao šest asistencija, a pritom je promašio tri šuta iz igre i dva slobodna bacanja.

Bajern ubedljivo prvi na čelu tabele, imaju 24 trijumfa i jedan poraz.