BBL: Saletov Bajern trijumfalno završio godinu i učvrstio se na vrhu, odlični Mačvan

subota 30.12.2017.
17:27

Minhenski Bajern na najbolji način završio 2017. godinu.

Epa/Valda Kalnina

Bavarci su upisali pobedu u 16. kolu nemačke Bundeslige i tako ostali na samo jednom upisanom porazu ove sezone. Ovoga puta bili su bolji od Ulma na gostovanju rezultatom 75-89.

Poveli su Bavarci na startu susreta i vodili su do kraja susreta, Ulm čak nije uspeo nijednom da izjednači rezultat.

Prvi kvartal dobili su gosti sa 19 razlike, te su već nakon 10 minuta maltene rešili meč u svoju korist.

Ulm je do kraja uspeo samo da ublaži poraz, Đorđevićevi puleni su od druge četvrtine do poslednje sirene rutinski odrađivali posao i održavali veliku prednost iz prve četvrtine.

Istakao se u pobedničkom sastavu Kaningem sa 22 poena, pratio ga je Mačvan sa 14 poena, šutirao je reprezentativac Srbije 7/11 za dva poena.

Reding je dodao 12 poena, dvocifren i Đedović sa 10, dok je Bartel upisao devet, bivši centra Zvezde Maik Cirbes 8. Stefan Jović i Vladimir Lučić su još uvek van stroja zbog povreda.

Kod Ulma 22 poena Luisa, 13 je dodao Balter, sa 11 poena dvocifren i bivši bek Zvezde i Bamberga Rajan Tompson.