BBL: Bajern se opasuljio od poraza u EL, ubedljiv trijumf na gostovanju

nedelja 14.10.2018.
17:13

U okviru trećeg kola nemačke Bundeslige košarkaši Bajerna ostvarili su i treći trijumf.

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Izabranici Dejana Radonjića su i nakon trećeg kola ostali maksimalni, kako su slavili na gostovanju ekipi Braunšvajga rezultatom 61:87.

Već u prvom kvartalu je razlika u kvalitetu bila i više nego osetna, Bavarci su na prvu pauzu otišli sa 10 poena prednosti.

Uspeo je domaćin da spusti deficit za dva poena do poluvremena, ali je Bajern u trećoj četvrtini stekao prednost od 16 poena.

U poslednjih 10 minuta su rutinski priveli posao kraju, čak su i značajno povećali suficit, pa su i više nego zasluženo slavili.

U ekipi Dejana Radonjića istakao se Brejdon Hobs sa 15 poena, pratili su ga Devin Buker i Đedović sa po 12, dok je 11 poena dodao Maodo Lo.

Vladimir Lućić je upisao devet poena, Dangubić se zaustavio na četiri uz tri skoka i dve asistencije, dok je Jović dodao tri poena i pet asistencija, uz po dva skoka i dve ukradene lopte.

U poraženom sastavu 16 poena Itertona, 14 je dodao Tejlor.