BBL: Aktuelni prvak Nemačke sve dalje od plej-ofa!

petak 16.02.2018.
23:26

Katastrofalni rezultati ekipe Andree Trinkijerija ove sezone.

Epa/Sedat Suna

Košarkaši Brose Bamberga poraženi su na gostovanju u Jeni, na kraju je domaćin slavio i više nego ubedljivo, bilo je 85-68 za ekipu koja je tako u 21. kolu upisala tek deveti trijumf ove sezone.

U prvom kvartalu su ekipe bile u egalu, nakon 10 minuta bilo je 20-20.

Već do poluvremena Jena je najavila moguće iznenađenje, na odmor su domaći košarkaši otišli sa 11 poena viška.

U trećem je stigla i potvrda, Brose umesto da se približi rivalu uspeva da nakon 30 minuta bude u zaostatku od čak 14 poena.

Sve je bilo jasno u poslednjoj deonici, demoralisani gosti nisu ni pripretili ekipi Jena, koja je do kraja i povećala suficit i zasluženo slavila.

Domaćina su do pobede predvodili Alen sa 18 poena, kao i Viver i Dženkons sa po 15. Dvocifren je sa 12 poena bio i Boulin.

Kod gostiju iz Bamberga, 16 poena Hikmana, 11 je dodao Dorel Rajt, dok su po 10 upisali Heket i Leon Radošević.

Dejan Musli je na parketu proveo pet minuta, upisao je jedan skok i jednu izgubljenu loptu.

Neverovatno je da se nakon 21 kola Brose nalazi na 10. mestu nemačke Bundeslige (11-10), sa trijumfom manje od Frankfurta, koji se nalazi na osmom mestu, poslednjem koje vodi u plej-of. Jena je 13. sa skorom 9-13.

Sve bolja situacija za dominantni Bajern našeg selektora Aleksandra Đorđevića, koji za razliku od velikog rivala ima samo jedna poraz ove sezone.