BBL: 13. u nizu za Saletov Bajern, Mačvan ponovo među najboljima, blistao i Jović

20:04

Košarkaši Bajerna nastavili su sa sjajnim partijama u Bundesligi.

zdbt.info
zdbt.info

Izabranici Aleksandra Đorđevića savladali su Miteldojčer na gostovanju u Vajsenfelsu rezultatom 77-95.

Domaćin se dobro držao u prvom poluvremenu, ali su daleko jači Bavarci meč u svoju korist prelomili u trećoj deonici.

Dobili su treći kvartal sa 10-26 i u poslednjih 10 minuta posao samo priveli kraju.

Najbolji je bio Devin Buker sa 24 poena i šest skokova, a pratili su ga Mačvan sa 13 poena i pet uhvaćenih lopti, bivši centar Zvezde Maik Cirbes sa 12 poena i sedam skokova, kao i Nihad Đedović sa 10 postignutih poena.

Raduje i dobra partija Stefana Jovića, plej reprezentacije Srbije je ubacio osam poena, ali je imao i devet asistencija.

Kod gostiju, koje predvodi crnogorski stručnjak Igor Jovović, najbolje partije su pružili srpski košarkaši Đorđe Drenovac (21p, 5sk, 4as) i njegov imenjak Pantelić (14p, 7sk, 4as). Sibert je dodao 17 poena, Džouns 15.