Barsa se budi, PAO pregažen u "Blaugrani"

petak 13.10.2017.
22:56

U poslednjoj utakmici prvog kola Evrolige, Barselona je savladala grčkog šampiona.

EPA-EFE/ENRIC FONTCUBERTA

Izabranici Sita Alonsa, ubedljivo su otpočeli takmičenje u Evroligi ove sezone.

Barsa je slavila u svojoj dvorani rezultatom 98-71 protiv šampiona Grčke, ekipe Panatinaikosa.

PAO je bolje otvorio meč, ali je Barsa ubrzo uhvatila ritam, došla do izjednačenja, a potom i do preokreta sredinom deonice.

Držali su košarkaši Barselone prednost do kraja poluvremena, a onda su u trećem kvartalu nastavili da prave sve osetniju razliku. U poslednjih 10 minuta ušli su sa 11 poena viška.

U odlučujućoj deonici su nastavili sa dobrom igrom, prednost je iz minuta u minut rasla, te je Barsa na kraju upisala zaslužen trijumf.

U pobedničkom sastavu istakao se Kevin Serafan sa 24 poena i devet skokova, pratili su ga Adrijen Moerman sa 16 poena i 11 uhvaćenih lopti, a dvocifren učinak imali su i Toma Ertel i Pjer Oriola sa po 10 postignutih poena.

U poraženoj ekipi iz Atine, 20 poena je upisao Nikos Papas, 14 je dodao Nik Kalates (6as), dok je dvocifren sa 10 bio i Kej Si Rivers.