Barsa razoružala ''Armejce''!

• 08. novembar 2012.

• 18:41

U derbiju petog kola Grupe D Evrolige, Barselona kao gost deklasirala domaći CSKA i izdvojila se na čelu tabele sa maksimalnim učinkom.

Iako je večerašnji meč u Moskvi imao epitet derbija, jer su obe ekipe ušle u utakmicu sa po četiri pobede, rezultatske neizvesnosti uopšte nije bilo.

Barselona je na kraju trijumfovala sa čak 21 poenom razlike, zahvaljujući prvenstveno mnogo boljoj igri u drugom poluvremenu. Na kraju - 81:60 za Katalonce.

''Armejci'' su samo u prvoj četvrtini bili nešto bolji rival, posle prvih deset minuta stekli su dva poena prednosti, ali je nastavak meča u potpunosti pripao gostima.

Ključni period igre bila je treća četvrtina u kojoj je Barselona apsolutno dominirala i stekla ubedljivu prednost. Ovaj deo igre Barsa je dobila sa 25:13, a u poslednjih deset minuta prednost gostiju je još i uvećana.

Huan Karlos Navaro je predvodio Barsu sa 21 poenom, a Lorbek je upisao 15. Kod domaćih, najefikasniji su bili reprezentativci Srbije - Nenad Krstić sa 18 i Miloš Teodosić sa 12 poena, dok je Micov upisao samo dva.

Podsetimo, rival Partizana u petom kolu Grupe D biće nemački Bamberg, a ta utakmica je na programu u petak.