Barsa dobila Real i stigla na korak do titule!

utorak 24.06.2014.
21:15

Košarkaši Barselone poveli su večeras sa 2-1 u pobedama protiv Real Madrida u finalnoj seriji španskog plej-ofa.

acb.com
acb.com

Posle prve dve utakmice u Madridu, Barsa je uspela da napravi ''brejk'' i tako stekne značajnu prednost u ovoj finalnoj seriji.

Tu prednost večeras je potvrdila, trijumfom pred svojim navijačima rezultatom 94-79, pa sada vodi sa 2-1 u pobedama.

Katalonci su fantastično ušli u večerašnji meč, čak 31 poen su postigli u prvoj četvrtini i stekli dvocifreenu prednost (31-20). Madriđani su u nastavku meča pokušavali da uzvrate, ali im to nije uspevalo, Barsa je sjajno igrala u napadu i do kraja zadržala ubedljivo vođstvo.

Sjajni Huan Karlos Navaro je predvodio domaći tim sa 19 poena, Oleson je upisao 15, a Nahbar 14. Na drugoj strani, Serhio Ljulj najefikasniji sa 15 poena, a Burusis i Kerol su upisali po 13.

Četvrta utakmica igra se 26. juna, a Barselona će ponovo biti domaćin. Što se tiče Reala, Madriđani su posle fantastičnih igara u najvećem delu sezone došli u situaciju da pored neuspeha na fajnal-foru Evrolige, ostanu i bez ''već viđenog'' trofeja na domaćoj sceni.