Barsa dobila dramatični derbi pred Partizan

• 13. oktobar 2013.

• 19:58

Košarkaši Barselone uspešno su startovali u novoj sezoni španske Endesa lige. Oni su pred svojim navijačima u neizvesnoj završnici i posle velikog preokreta savladali ekipu Valensije.

U susret evroligaškoj premijeri protiv Partizana u četvrtak, ekipa Barselone savladala je Valensiju u derbiju prvog kola španske Endesa lige.

U veoma zanimljivoj utakmici, Katalonci su slavili rezultatom 76:75, iako su gosti iz Valensije tokom prvog poluvremena imali i 16 poena prednosti (27:43).

Ipak, tokom drugog poluvremena, posebno izvanrednom igrom u trećoj četvrtini koju su dobili 29:14, Barsa je uspela da napravi preokret i na kraju izbori očekivani trijumf.

Iako su na ulasku u sam finiš imali i pet poena prednosti, domaći su svojim greškama dozvolili rivalu da dođe u priliku da šutira za pobedu, ali Valensija nije uspela da u poslednjoj sekundi iskoristi ukazanu priliku.

U pobedničkoj ekipi, Papanikolau je bio najefikasniji sa 14 poena, a po 12 su upisali Lampe i Nahbar. Na drugoj strani, najefikasniji Delman sa 25 poena, dok Vladimira Lučića nije bilo na parketu.