22:50

Strateg Himkija Jorgos Barcokas govorio po završetku meča sa Brose Bambergom o povredi Stefana Markovića.

EPA/MAXIM SHIPENKOV

Zadovoljstvo zbog trijumfa koji je ekipa Himkija ostvarila nad Brose Bambergom treneru ruskog sastava Jorgosu Barcokasu pokvarila je povreda Stefana Markovića.

Srpiski internacionalac iskrenuo je skočni zglob u završnici prvog poluvremena zbog čega je drugih 20 minuta odgledao sa klupe za rezerve.

"Čestitam svom timu na pobedi u jako, jako, jako važnoj utakmici za nas. Posle tri poraza i povrede Tomasa Robinsona ovo je bila utakmica u kojoj smo morali da pobedimo", kazao je Barcokas.

Himki je slavio rezultatom 82:73 i sada se čeka na raport medicinskog tima koji ima zadatak da utvrdi stepen povrede Stefana Markovića.

"Stefan je iskrenuo skočni zglob i tek ćemo videti koliko dugo će odsustvovati", poručio je trener Himkija na konferenciji za medije posle utakmice.

Stefan Marković u tekućoj sezoni prosečno beleži 6,9 poena i 3,9 asistencija po meču ali je njegov doprinos na terenu mnogo veći nego što to pokazuju brojke.