Banvit prekinuo Fenerov trijumfalni niz

Autor: Boban Filipović
nedelja 28.01.2018.
17:24

Četa Željka Obradovića je pretrpela treći prvenstveni poraz na gostovanju u Bandirmi.

Epa/Adrian Ruiz de Hierro

Fener je poražen na gostovanju kod Banvita rezultatom 63:61 u veoma dramatičnoj utakmici odigranoj u okviru 16. kola turskog šampionata.

Branilac titule prvaka Turske je dobio prvi kvartal sa pola koša razlike, na poluvreme otišao sa tri poena prednosti, ali treća četvrtina pripada domaćinu. Banvit je treći kvartal dobio sa 18:11, što je bio dovoljan zalog da upiše pobedu.

Trio dvocifrenih Kaloiar-Kulig-Tejlor je bio najzaslužniji za trijumf ekipe koju predvodi Sašo Flipovski, dok su u Žocovoj ekipi na novu bili samo Datome (20 pts, 5 sk), Veseli (15 pts) i Bred Vonamejker (12 pts).

Marko Gudurić se za 13 i po minuta u igri nije upisao u strelce, imao je tri skoka i jednu asistenciju, dok Nikola Kalinić nije bio u sastavu.