subota 04.11.2017.
19:58

Malo je falilo da pukne "stotka".

Sportske.net/Filip Mitrović

Šampion Nemačke je prekinuo mini seriju od dva uzastopna poraza u Bundesligi, lako je slavio na gotosvanju u Donjoj Saksoniji, iako je pre dva dana imao evroligaški duel sa Crvenom zvezdom u Beogradu.

Braunšvajg se držao u prvoj četvrtini, ali je u drugoj poptupno slomljen, Trinkijerijevi puleni su otošli sa 15 poena prednosti na poluvreme.

U nastvaku se razlika uvećavala iz minuta u minut, u jednom trenutku je otošla i na +30, a na kraju se završilo rezultatom 68:94.

Dojučerašnji košarkaš Igokee Dorel Rajt je bio najefikasniji igrač na utakmici sa 20 poena, Riki Hikman je ubacio 16, Luka Mitorvić 13 uz šest skokova, a dvocifren u pobedničkom timu bio je i Lo sa 10 poena.

Kod razbijenih domaćina najefikasniji su bili Morze i Iterton sa po 12 poena, Kone je postigao jedan manje.