Bamber pao u Berlinu pred gostovanje Zvezdi, novajlija će biti najveća pretnja u Beogradu!

nedelja 29.10.2017.
17:28

Košarkaši aktuelnog prvaka Nemačke doživeli su novi poraz u Bundesligi.

Epa/Timm Schamberger

Izabranici Andree Trinkijerija doživeli su treći poraz u ligi, kako su danas poraženi od berlinske Albe rezultatom 75-77.

Dobio je Bamberg prvi kvartal sa šest razlike, a do odlaska na odmor povećali su prednost na devet poena.

U nastavku, nije se mnogo promenilo, Bamberg je održao prednost, u poslednjih 10 minuta ušli su sa osam poena viška.

Ipak, u odlučujućem kvartalu, Alba preuzima stvari u svoje ruke, preokreću rezultat i u egal završnici dolaze do pobede.

Pobednički sastav predvodili su Baterfild i Sikma sa po 13 poena, 11 je dodao Bogdan Radosavljević, dok se na 10 zaustavio Pejton Siva. Stefan Peno je upisao četiri poena i po tri skoka i asisntecije, kao i dve ukradene lopte, ali i pet izgubljenih lopti.

U ekipi Bamberga istakao se novajlija Dorel Rajt sa 18 poena, pratili su ga Brajs Tejlor sa 12, dok su po 11 dodali Maodo Lo i Aleksej Nikolić. Luka Mitrović je igrao 13 minuta, postigao je četiri poena u uhvatio dva skoka, ali je imao i pet faulova.

Ekipa Brose Bamberga naredni meč igra u Beogradu protiv Crvene zvezde mts u okviru Evrolige, utakmica je na programu u četvrtak drugog novembra od 18 sati.