Bajnamova istorija, Rondova suspenzija, Klipersi uskrsnuli!

• Autor: Boris Jovanović

• 30. april 2012.

• 07:23

Heroj večeri centar Lejkersa Endrju Bajnam koji je deset puta blokirao rivale u pobedi nad Nagetsima. Boston uz poraz najverovatnije ostaje bez Ronda, neverovatan povratak Klipersa u Memfisu.

Veče je otvorio najbolji tim Zapada rutinskom pobedom nad Jutom, a prava uzbuđenja usledila su tokom noći.

Lejkersi su kontrolisali meč protiv Denvera i bez većih problema slavili u prvom meču serije.

Utakmica ulazi u istoriju, Endrju Bajnam postao je prvi igrač franšize koji je stigao do tripl - dabla u poslednjih 20 godina. Pre njega to je napravio Medžik u velikom finalu 1991.

Bajnam je uz 10 poena, imao 13 skokova i 10 blokada. Izjednačio je najveći broj rampi u istoriji, pre njega su do duple cifre stizali gorostasni Majk Iton sredinom osamdesetih i Hakim Oladžuvon početkom devedesetih.

Zanimljivo Lejkersi su imali 15 blokada, svaki šesti šut Denvera nije prošao. Kobi vođa parade sa 31 poenom.

Boston je izgubio u Atlanti, a više od poraza ih verovatno brine ono što je napravio Rondo. Seltiksi su u poslednjem minutu sveli prednost domaćih na -4, onda su sudije svirale problematičan penal Brendonu Basu. Rondo se zatrčao ka sudiji i udario ga grudima, mada tvrdi da nije mogao da se zaustavi.

U NBA je svaki kontakt sa arbitrima nešto poput smrtnog greha, pa će Rondo biti na Šternovom tapetu. Boston može bez svakoga osim bez svog pleja. Inače, centalna figura meča bio je Džoš Smit koji je razbio Garneta u prvom poluvremenu, a meč je završio sa 22 poena i 18 skokova.

Radmanović nije igrao, Saša Pavlović oko 5 minuta na parketu, nije se upisao, imao je jedan skok i dve izgubljene lopte.

I na kraju povratak sezone. Još jedan rekord je izjednačen, a Memfis je dobio veliki šamar od koga se neće lako oporaviti. Vodili su sa 27 poena razlike u finišu treće četvrtine, ta prednost je bila +21 na početku poslednjeg perioda.

A onda, kao da su se trudili da izgube meč. Šutirali su iz nemogućih pozicija, prodali pet lopti, dozvolili da Klipersi serijom 26 - 1, okrenu rezultat. Na kraju je Kris Pol sa dva bacanja zakucao Memfis, koji je vodio 47 minuta i izgubio utakmicu.

Nik Jang odličan kod gostiju sa 19 poena, Klipersi su ostali bez Karona Batlera koji je polomio ruku, Pol je ubacio 14 poena i imao 11 asistencija, dok je Grifin imao 17 poena i 7 skokova.

Kod domaćina Gej 19, Konli 17 poena, sada "Grizliji" nemaju prednost domaćeg terena, a pokušaće da se saberu i uzvrate u drugom meču koji takođe igraju kod kuće.