Apatični Partizan izgubio u Ljubljani!

• 09. mart 2014.

• 18:41

Crno-beli ponovo zakomplikovali situaciju oko plasmana na završni turnir ABA lige. Očajna partija Vujoševićevog tima u Ljubljani, poraz je bio neminovan...

Košarkaši Partizana doživeli su i osmi poraz u ABA ligi, ovog puta od ljubljanske Olimpije, a ono što je zabrinjavajuće jeste očajna igra crno-belih, ali i novi znak pitanja koji je stavljen u vezi sa plasmanom aktuelnog šampiona na završni turnir ovog takmičenja.

Na kraju - 66:59 za Olimpiju, a rezultat čak i ne ilustruje na pravi način kako su se stvari odvijale.

U najvećem delu utakmice košarkaši Partizana bili su prosto neprepoznatljivi, ni bleda senka ekipe koja je pre nekoliko dana u 'Areni' savladala Bajern u Top 16 fazi Evrolige.

Katastrofalan procenat šuta, bezbroj promašenih zicera, bezvoljnost u igri, prava apatija, a kao posledica svega toga bilo je i ''minus 20'' u finišu prvog poluvremena - 39:19.

Iako se u tim vratio Bogdan Bogdanović, Partizan nije imao bukvalno nijednog raspoloženog igrača, delovali su kao da im ova utakmica gotovo ništa ne znači...

Na poluvreme se otišlo rezultatom 42:25 za Olimpiju, očekivali smo da će se crno-beli trgnuti u poluvremenu, ali od toga nije bilo ništa u trećoj deonici.

Tek u poslednjoj deonici je Partizan počeo da liči na sebe, napravio je seriju 13:0 i od 61:44 stigao na 61:77, a Olimpija je pet minuta bila bez pogotka. Međutim, crno-beli ipak nisu imali snage, ni koncentracije za preokret.

Čak i u samoj završnici videli smo još promašenih zicera košarkaša crno-belih i utisak je da je ovo čak možda i najlošija partija Partizana od početka sezone.

Pobedničku ekipu predvodio je Gailijus sa 20 poena, a Jakov Vladović je upisao 12.

U Partizanu, Bogdan Bogdanović na kraju najefikasniji u svom timu sa 19 poena (2-6 za dva, 3-11 za tri poena), a Saša Pavlović je meč završio sa 11 poena (4-10 za dva, 1-4 za tri poena).

U ovom kolu se igraju još i utakmice u Zagrebu i Podgorici, posle čijih ishoda ćemo imati jasniju sliku koliko ovaj poraz zaista komplikuje situaciju Partizanu u borbi za plasman na F4.