Amerikanci nisu favoriti za zlato na Mundobasketu? Pitajte Špance...

Autor: Vladimir Stojanović
subota 17.08.2019.
09:46

Na kraju rezultat i nije realan, Popovićev tim bez problema održavao prednost...

AP Photo/Marcio Jose Sanchez

Amerikanci imaju dosta problema sa povredama, ali su u Anahajmu protiv Španaca pokazali da su i dalje ubedljivo najveći favoriti za zlato.

Konačno rezultat je bio 90:81, međutim, u nekoliko navrata je Popovićev tim ulazio u seriju poena, Španci nisu imali odgovor.

Prijateljska utakmica ne znači ništa, ali kada su zaigrali u svom stilu, Amerikanci su napravili seriju 25:4, predvođeni Donovanom Mičelom.

Kris Midlton je ubacio 12 poena, imao po 3 asistencije i skoka, a Kemba Voker pokazao da će predvoditi tim, 11 poena, 8 asistencija i 6 skokova.

Kod Španaca, Gasol se izdvojio sa 18 poena, Rubio dao 16, imao 7 asistencija i 5 ukradenih lopti.

Amerikanci su imali veliku prednost, ona je varirala od 13 do 18 poena tokom čitavog meča, a zanimljivo da su Španci dobili drugo poluvreme, no nisu bili ni blizu preokreta. Gasol je sa dve trojke u poslednjem minutu, sveo poraz na podnošljivih -9.

Meč u Anahajmu u Honda Centru pratilo je nešto više od 18 000 gledalaca.