subota 14.09.2019.
11:38

Reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država prekinula je niz od dva poraza.

fiba.basketball

Izabranici Grega Popoviča su uspeli da stignu do prekida neugodnog niza od dva uzastopna poraza pošto su danas u Pekingu u borbi za sedmo mesto savladali Poljsku rezultatom 87:74.

Poljaci danas nisu imali šanse, od samog početka Amerikanci su igrali sjajno, a serijom od 10:0 kojom su završili prvu četvrtinu su povećali šanse za sedmo mesto.

Održavali su prednost tokom celog meča, osim u jednoj situaciji tokom poslednje deonice kada su Poljaci stigli do 70:63 nakon 2+1 Kuliga.

Ipak, odmah u narednom napadu Braun pogađa trojku, potom Heris pogađa za dva kada je utakmica i prelomljena na pet minuta do kraja.

Sledeći meč igra reprezentacija Srbije u borbi za peto mesto protiv Čeha od 14 časova po srednjeevropskom vremenu.

Najefikasniji u redovima ekipe Grega Popoviča bio je Mičel sa 16 poena i 10 asistencija, 14 je dodao Heris, 13 je imao Midlton. Ponitka je bio najbolji kod Poljaka sa 18 poena, Vačinski je dodao 17.