Aleksandrov blistao, Pepinstrer izgubio

• Autor: Miloš Marković

• 23. decembar 2012.

• 12:51

Sjajna partija srpskog košarkaša nije bila dovoljna da belgijski Pepinster zabeleži pobedu u desetom kolu belgijskog prvenstva.

Košarkaško prvenstvo Belgije donelo je u 10. kolu ubedljiv poraz Pepinstera od Antverpena rezultatom 102:78 (16:19, 32:20, 28:21, 26:18).

Pepinster za koji nastupa srpski internacionalac Nemanja Aleksandrov uspeo je da parira renomiranom protivniku samo u prvoj četvrtini kada je imao i prednost, međutim odbrana je u nastavku meča popustila i došao je poraz sa više od 100 primljenih poena.

Aleksandrov je bio najbolji u svojoj ekipi sa 24 postignuta poena za 33 minuta u igri (7/13 za dva, 1/2 za tri, 7/8 sa linije penala) a ni šest skokova nije pomoglo da se makar ublaži poraz.

Aleksandrov je sa Pepinsterom protiv Antverpena odigrao poslednji meč u godini. Posle kraće pauze, oni 6. januara 2013. gostuju Liježu.