Agonija se nastavlja...

• 19. oktobar 2012.

• 22:02

Košarkaši Crvene zvezde Diva doživeli su četvrti poraz u tekućoj sezoni ABA lige od Igokee. Aleksandrovčani u senzacionalnoj seriji od pet uzastopnih pobeda iz isto toliko mečeva u regionalnom takmičenju.

Iako je pre početka sezone Crvena zvezda slovila za jednog od najvećih favorita za osvajanje ABA lige, crveno-beli su večeras još jednom razočarali.

Izabranici Vlade Vukoičića poraženi su u "Pioniru" od vodećeg tima ABA lige, Igokee iz Aleksandrovca.

Gosti su slavili rezultatom 75:76 (16:17, 12:12, 18:30, 29:17) pre svega zbog toga što su iskoristili svoje šanse dok je Zvezda bila preslaba u otvorenim šutevima do kojih je došla.

Ravnopravna igra viđena je u prvom poluvremenu ali je u drugom delu meča Igokea prelomila u svoju korist predvođena sjajnim Dozetom koji je ubacio 14 poena.

U ekipi Crvene zvezde najefikasniji je bio Igor Rakočević sa 20 postignutih poena a pratio ga je Braun sa 12.

Crveno-beli su poraženi zbog katasrofalnog učinka iz šuta za tri poena pošto su ubacili samo šest trojki iz 24 pokušaja a tri su došle u poslednjem minutu meča.

Uspela je Zvezda da se vrati u meč u poslednjem minutu utakmice ali je to bilo nedovoljno za preokret.

Loš procenat slobodnih bacanja imale su obe ekipe ali je na kraju Igokea ipak slavila i obezbedila petu uzastopnu pobedu u ligi i ostala na prvoj poziciji na tabeli.