ACB - Unikaha izgubila utakmicu i Markovića!

nedelja 20.12.2015.
22:04

Košarkaši Unikahe upisali su treći vezani poraz u svim takmičenjima ali više od toga brine podatak da je srpski internacionalac doživeo ozbiljnu povredu u duelu sa Saragosom.

ACB Photo/E. Casas

Tri španska evroligaša igrala su svoje mečeve 11. kola ACB lige u nedelju uveče a samo Unikaha nije uspela da opravda epitet favorita na gostovanju Saragosti.

Barselona je kao domaćin tukla Huventud rezultatom 83:74 (14:18, 28:14, 23:24, 18:18) uz još jednu odličnu partiju Anta Tomića koji je postigao 17 poena i meč završio sa 23 indeksirana poena.

Laboral Kuća je po notama Janisa Burusisa slavila protiv Sevilje 89:73 (22:21, 22:20, 20:12, 25:20) a grčki internacionalac postigao je 18 poena i ostvario 10 skokova.

Podsećamo da će Barselona i Laboral Kuća igrati u grupi "F" TOP 16 faze Evrolige što znači da ćemo ove klubove barem dva puta gledati u međusobnom okršaju tokom predstojeća tri meseca.

Posebnu pažnju posvetićemo duelu Saragose i Unikahe zbog činjenice da će klub iz Malage igrati sa Crvenom zvezdom Telekom u TOP 16 fazi Evrolige, ali i zbog vesti da je srpski reprezentativac Stefan Marković doživeo nešto ozbiljniju povredu.

Unikaha je kao gost poražena u Saragosi rezultatom 76:72 (19:15, 22:19, 18:16, 17:22) što je treći uzastopni poraz ekipe iz Malage u svim takmičenjima.

Duel u Saragosi obeležila je povreda srpskog reprezentativca Stefana Markovića koji je posle 15 minuta igre morao da napusti teren uz pomoć saigrača zbog povrede skočnog zgloba.

Stefan Markovic

Jedan od najboljih defanzivnih igača Evrolige iskrenuo je zglob u borbi za loptu pa je ostatak duela u Saragosi ispratio sa klupe držeći nogu podignutu sve vreme.

Drugi srpski reprezentativac koji brani boje Unikahe Nemanja Nedović na terenu je proveo 23 minuta i za to vreme postigao 13 poena uz 2 skoka i isto toliko asistencija.

U ekipi Saragose Stevan Jelovac je odigrao ispod svog proseka pošto je za nepuna 23 minuta na parketu postigao samo 4 poena i ostvario 4 skoka.