ACB: "The Kari effect" - Rapsodija Barse na Pešićevom povratku!

nedelja 11.02.2018.
14:33

Košarkaši Barselone upisali su verovatno i najubedljivi trijumf tekuće sezone, na prvoj utakmici pod vođstvom srpskog stručnjaka.

EPA/SEDAT SUNA

Svetislav Kari Pešić je pre samo par dana preuzeo kormilo kluba iz Katalonije, a već se vidi ogroman boljitak u redovima Barse.

U "Palau Blaugrani" je na Karijevom drugom debiju, Barselona deklasirala Bilbao Basket rezultatom 90-58.

Iz minuta u minut je prednost domaćina rasla, sve je bilo jasno nakon trećeg kvarta, kada je Barsa stekla i 25 poena viška.

Na Pešićevom prvom meču u svom drugom mandatu na klupi španskog giganta istakli su se Ante Tomić (9p), Pau Ribas, Tomas Ertel (8as) i Adrijen Moerman sa po 12 poena, dok je 10 dodao Pjer Oriola. Svi koji su kročili na parket, sem Klavera, upisali su se u listu strelaca.

Kod gostiju slaba partija Dejana Todorovića, za 24 i po minuta upisao je pet poena uz po dva skoka i dve asistencije.

Estudijantes je na svom terenu bio bolji od Betisa, bilo je89-83.

Landesberg je blistao sa 29 poena, dok je bivši bek "večitih"Aleksandar Cvetković upisao 10 poena.

U ekipi Betisa ponovo nije bilo Zagorca.

Valensija je slavila na gostovanju novajliji San Pablo Burhosu,bilo je 74-90 za aktuelne šampione.

Istakao se Erik Grin sa 22 poena, dok je u poraženom sastavuodličan bio srpski košarkaš Goran Huskić sa 13 poena, osam skokovai četiri asistencije.

Gran Kanarija je slavila na gostovanju Fuenlabradi, bilo je66-86 za goste, u čijim redovima je dobar meč odigrao bivšiplejmejker Crvene zvezde mts Nikola Radičević (13p, 3as).