ACB - Studenti i dalje bez pobede

• Autor: Boban Filipović

• 25. oktobar 2015.

• 16:17

Štimac odigrao još jednu solidnu partiju za Estudijantes, ali Valensija bila bolja u Madridu i još uvek da ne zna za poraz. Barsa i Gran Kanarija takođe imaju maksimalan skor nakon trećeg kola. Jelovac opet najbolji u Saragosi, koja je poražena u Komposteli. Poražene i Miljenovićeva Sevilja i Paunićeva Fuenlabrada. Od Srba se radovao jedino Dejan Todorović.

Estudijantes, za koji ove sezone nastupaju potencijalni reprezentativci Srbije Vladimir Štimac i Stefan Bričević, se kasno probudi u duelu protiv odlične Valensije na svom parketu. Gosti su trijumfovali rezultatom 81:73, mada je pobeda mogla da bude ubedljivija da u poslednju četvrtinu 'studenti' nisu dobili sa čak 15 razlike i tako upristojili poraz.

Štimac je bio blizu dabl-dabl učinka sa 9 poena i 7 skokova za nešto manje od 22 minuta na parketu. Birčević je imao 5 poena i 2 skoka, igrao je oko 12 minuta.

Valensiju su do treće pobede u šampionatu vodili Rafa Martinez sa 21 poenom i Bojan Dubljević koji je brojao do 13.

Stevan Jelovac je odigrao još jedan odličan meč, postigao 18 poena i zabeležio 8 skokova u gostima protiv Obradorija, ali se saragosa vraća iz Kompostele poražena sa prilično ubeldjivih 82:67. Kod pobednika blistao Adam Vačinski sa 30 poena i 8 skokova!

Barsa je zadržala maskimalan skor pobedom u Mursiji rezultatom 82:74. Katalonci su pelomili meč u posldednjoj četvrini, na ulasku u poslednjih 10 minuta domaćin je vodio dva razlike.

Ante Tomić je bio najefikasniji kod pobednika sa 17 poena, dvocifreni su bili Abrines (11 pts) i Pau Ribas (10 pts), na drugoj strani Kampaco i Antelo su postigli po 15 poena, Vud i Augusto po 12, nedovoljno za iznenađenje.

I Gran Kanarija ima tri pobede iz prva tri kola, danas su 'Kanarinci' savladali Sevilju kod kuće sa 76:67. U poraženom sastavu Nenad Miljenović je postigao 7 poena, imao 3 asisetncije i 2 skoka.

Bilbao je dobio pokrajniski derbi u San Sebastijanu rezultatom 75:63, Dejan Todorović dao je skroman doprinos pobedi sa po 3 poena i skoka za devet minuta u igri.

Huventud je u Badaloni bio bolji od Fuenlabrade (79:66), Ivan Paunić je najviše proveo na terenu od svih aktera ove utakmice, čak 32 minuta i za to vreme imao učinak od 8 poena i 4 skoka.

Tokom popodneva i večeri se igraju ostale utakmice, Unikaha čeka Laboral Kuću, Andora Manresu, a šampion Real Madrid Tenerife.