ACB: Rutina Karijeve Barse, poraz Jake Lakoviča na debiju, posle velikog preokreta

subota 05.05.2018.
22:18

Pobede za Barsu i Obradoiro u 31. kolu španske ACB lige.

Epa/Sergei Ilnitsky

Barselona je na svom terenu savladala Morabank Andoru rezultatom 94-70.

Već u prvom kvartalu je bilo jasno da će Barsa upisati rutinski trijumf, kako su Katalonci nakon 10 minuta imali 19 poena viška.

Andora je uspela da smanji deficit na 15 poena do poluvremena, ali je Barsa u trećem kvartalu došla do 24 poena prednosti.

Do kraja su Pešićevi puleni zadržali pomenutu prednost, pa su upisali lagan trijumf u 31. kolu.

Ante Tomić najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 16 poena, po 15 su dodali Ertel i Moerman.

U poraženom sastavu 13 poena Jaka Blažiča, dok je pola koša manje dodao Jelink. Oliver Stević je meč završio sa četiri poena i dve uhvaćene lopte, dok je Vladimir Janković dodao devet poena.

Jaka Lakovič je porazom debitovao kao prvi trener Bilbao Basketa, njegova ekipa poražena je na gostovanju Obradoiru rezultatom 70-69.

Tesno je bilo tokom čitavog susreta, Bilbao je odigrao odlično prvo poluvreme, imali su 17 poena prednosti nakon 20 minuta i činilo se da će slaviti. Treba dodati da su u drugom kvartalu domaćina ostavili na samo pet postignutih poena.

Ipak, Obradoiro uspeva da se vrati u trećoj deonici, smanjili su deficit na samo dva poena pred poslednjih 10 minuta.

U poslednjih 10 minuta dolaze i do preokreta, na kraju i do tesne pobede.

U pobedničkom sastavu 16 poena Meta Tomasa, 11 je dodao Sabat.

U ekipi Bilbaa 13 poena Devina Tomasa, 11 je dodao Redivo, dok je Dejan Todorović meč završio sa osam poena. Nikola Rebić nije nastupio.