subota 03.02.2018.
22:13

Košarkaši madridskog Reala doživeli su poraz u 19. kolu španskog šampionata.

Epa/Jim Hollander

Izabranici Pabla Lasa doživeli su poraz na gostanju Morabank Andori, na kraju je bilo 89-87 za domaći sastav.

Real je dobio prvi kvarta sa devet poena viška, ali je domaćin u drugoj deonici ubacio čak 32 poena i prišao na samo četiri poena minusa.

Real je uspeo da poveća sufucit pred odlučjujućih 10 minuta za samo jedan poen, a onda je Andora u poslednjih par minuta četvrte četvrtine preokrenula rezultat.

Neizvesno je bilo na kraju, ali je domaćin izdržao i upisao veliku pobedu.

Istakao se Sane sa 24 poena, pratili su ga Fernandez sa 13, Olbisi sa 12 i Jelinek sa 10 postignutih poena.

Oliver Stević je za nešto manje od osam minuta upisao osam poena i dva skoka, dok je bivši bek Zvezde Jaka Blažič meč završio sa devet poena i šest skokova.

U redovima "kraljevskog" kluba, 19 poena Kampaca, po 13 su dodali Dončić i Rudi Fernandez.

U drugom večerašnjem susretu Tenerife je savladao San Pablo Burhos sa 84-76.