ACB: Pešićeva Barsa slavila u derbiju kola

ponedeljak 21.01.2019.
00:06

Katalonci upisali i 15. trijumf u španskoj ACB ligi.

EPA-EFE/ANGEL MEDINA G.

Puleni Svetislava Pešića slavili su na gostovanju u Vitoriji protiv Baskonije, rezultatom 73:82.

Dobili su domaći košarkaši prvi kvartal, na odmor su otišli sa četiri poena viška.

Zadržavali su prednost i u drugoj deonici, ali je Barsa uspela da prepolovi deficit pred odlazak na veliku pauzu.

Slična situacija i u trećoj četvrtini, ali Barsa u samom finišu dolazi do preokreta i u poslednjih 10 minuta ulazi sa pola koša prednosti.

Ubrzo su stekli i komforniju prednost u odlučujućem kvartalu, ona je konstantno rasla, da bi u finišu stigli i do maksimalnih +13, sve je bilo jasno u "Fernando Buesa" areni.

Pobednički sastav je predvodio kapiten Ante Tomić sa 17 poena i devet skokova, pratili su ga Ribas i Ertel (7as) sa po 11 poena.

Kod Baskonije 18 poena Hilijarda, 16 je dodao Fojtman, 15 poena je upisao Šejvon Šilds, dok je dvocifren sa 11 poena bio i Luka Vildoza.

Više o ostalim mečevima 17. kola španske ACB lige OVDE, a u nastavku pogledajte stanje na tabeli.