ACB - Paunić eksplodirao u porazu Fuenlabrade

• 07. februar 2016.

• 14:59

Srpski internacionalac Ivan Paunić imao je fantastično šutersko popodne u porazu koji je njegova Fuenlabrada doživela na gostovanju Sevilji.

Četiri utakmice 19. kola španske ACB lige odigrane su u terminu od 12 časova i 30 minuta, a veliki broj srpskih internacionalaca našao se na parketu na tim mečevima.

Ubedljivo najbolju partiju od svih Srba prikazao je Ivan Paunić koji je u porazu Fuenlabrade na gostovanju Sevilji (85:78) postigao 22 poena (7/9 za dva, 2/3 za tri) uz 2 skoka i 2 asistencije.

Drugi Srbin iz redova Fuenlabrade Oliver Stević na parketu je proveo devet minuta ali mu je to bilo dovoljno da upiše šest poena i jedan skok. Nenad Miljenović nije dao značajniji doprinos u trijumfu Sevilje ali je sa 3 poena uspeo da se upiše u listu strelaca.

Barselona je na domaćem terenu slavila protiv River Andore rezultatom 84:79 (21:25, 14:10, 25:23, 24:21) a domaće su do pobede vodili Stratos Perperoglu i Pau Ribas sa po 17 poena.

Bivši košarkaš Partizana Luka Bogdanović upisao je 8 poena i jednu asistenciju u porazu svog tima.

Od srpskih internacionalaca danas su se još istakli Dejan Todorović (Bilbao) i Stevan Jelovac (Saragosa) koji su u pobedama svojih timova upisali po 12 poena.