ACB: Nova blamaža Barse, odlični Todorović i Nedović, proradio i Zagorac

21:04

Danas je odigrano čitavo 17. kolo španskog šampionata, ovo su rezultati.

Beta/BranislavBožić/Mo

Ranije danas Real je slavio protiv Gipzukoe, više o tom susretu OVDE.

Barselona je gostovala u Andori, a domaći sastav ne samo da je slavio, već je katalonskom klubu ubacio i preko 100 poena, bilo je 102:92 za domaćina.

Već u prvom kvartalu je bilo jasno da se Barsi smešio neočekivan poraz, Andora je taj deo igre dobila sa 33-14.

U nastavku su se konsolidovali puleni Sita Alonsa, spustili su deficit na samo šest poena, ali su u trećoj četvrtini ponovo pali, domaćin je posle odmora dodao gas, dobio kvartal sa 34-18 i prelomio meč u svoju korist.

Barsa je pokušala u poslednjih 10 minuta da se vrati, ali su samo upristojili poraz.

Jaka Blažič najefikasniji u pobednikom sastavu sa 20 poena, 18 je dodao Haime Fernandez, dok je 17 ubacio Lending Sane. 10 poena je upisao Šurna, Olive Stević slab, šest poena i dva skoka za 11 minuta.

U poraženom sastavu 19 poena i osam asistencija Ertela, 16 je dodao Hanga, 14 Orilo, dvocifren sa 11 i Vezenkov.

Dejan Todorovic

Bilbao je poražen na svom terenu od Obradoira sa 74-84, srpski reprezentativac Dejan Todorović je bio odličan, ali nije imao podršku saigrača.

Upisao je 21 poen uz po dva skoka i dve asistencije, pratili su ga samo Tabu sa 14 i Mumbru sa 10 poena.

Unikaha je u Malagi nadigrala Gran Kanariju, bilo je 94-87.

Dirigovao je igrom domaćina Nemanja Nedović, upisao je dabl dabl učinak sa 11 poena i 10 asistencija.

Dragan Milosavljević nije nastupao na ovom susretu.

Konačno je i Rade Zagorac odigrao jedan dobar meč, ali je njegov tim doživeo težak poraz od Baskonije, bilo je 94-70.

Bivši košarkaš Mege je za 13 minuta upisao 10 poena i jedan skok.