ACB: Nedović vodio Unikahu do pobede, Real na krilima Kerola

14:38

U okviru 26. kola španske ACB lige, danas su u matine terminu odigrana četiri duela.

Epa/Jim Hollander

Unikaha je u Malagi savladala Tenerife rezultatom 72-62.

Igralo se u velikim serijama u prvom poluvremenu, Unikaha je dobila prvi period sa 24-11, da bi gosti drugi kvartal dobili sa 8-20, te se na odmor otišlo sa pola koša viška u korist domaćina.

U trećem periodu Andalužani dolaze do devet poena viška, da bi u odlučujućem kvartalu overili pobedu.

Do pobede ih je vodio Nedović sa 14 poena i četiri asistencie, 12 poena je dodao Bruks, 11 Vačinski dok je sa 10 poena dvocifren bio i Alberto Dijaz. Dragan Milosavljević je upisao pet poena i dva skoka.

U ekipi sa Kanara, 16 poena Vasileiadisa, 13 Majka Tobija.

Real je pred svojom publikom savladao Obradoiro sa 78-65.

Sve je bilo rešeno nakon tri četvrtine, kada je Real stekao 20 poena prednosti, da bi u poslednjih 10 minuta gosti samo ublažili poraz.

Najefikasniji Kerol sa 22 poena, pratio ga je Dončić sa 10.

Sa druge strane dvocifren samo Bendzius sa 15 poena.

U ostalim susretima, Fuenlabrada je poražena od San Pablo Burgosa na svom terenu sa 69-79, Huskić solidan sa sedam poena, pet skokova i četiri asistencije. Mursija je deklasirala Betis u gostima sa 87-102, Rade Zagorac nije nastupao za poraženi sastav.