ACB: Nedović i drugovi nemoćni u Vitoriji, Karijeva Barsa deklasirana u Kataloniji!

23:22

Počeo je plej-of u španskoj ACB ligi, nakon pobede Reala, odigrana su još dva duela.

Epa/Carlos Diaz

Madridski Real je pobedom započeo doigravanje, više o tom susretu OVDE.

Večeras su odigrana još dva duela, Baskonija je dočekala Unikahu, a domaćin je slavio sa 87-70.

Rezultatska klackalica u prvoj deonici, na kraju Baski odlaze na odmor sa dva poena viška.

U nastavku domaćin stiče nešto stabilniju prednost, pa na veliki odmor odlazi sa osam poena više od rivala.

U trećem kvartalu je najpre prednost Baskonije krenula da raste, ali je druga polovine deonice pripala gostima iz Malage, koji pred poslednjih 10 minuta prilaze rivalu na tri poena zaostatka.

Ipak, četa Pedra Martineza uzima stvari u svoje ruke i u poslednjoj deonici, dolazi do dvocifrene prednsti, na kraju i do ubedljivog trijumfa.

Pobednički sastav je sa 12 poena predvodio Janis Tima, po 11 su dodali Marselinjo (6as) i Porije, dok je dvocifen sa 10 poena bio i Vildosa (6as).

U ekipi Unikahe se istakao srpski reprezentativac Nemanja Nedović sa 12 poena i pet asistencija, pola koša manje od njega dodao je Dani Dijez, dok je Dragan Milosavljević meč završio sa devet postignutih poena.

Svetislav Pesic

U drugom večerašnjem susretu, Barsa je neprijatno iznenadila na svom parketu, Morabank Andora je slavila u Kataloniji sa 76-94.

Gosti na prvi odmor odlaze sa pet poena viška, a u drugoj deonici dolaze i do plusa od 14 poena.

Ipak, Barsa se probudila u drugoj polovini drugog kvartala, pa je na odmor otišla sa minusom od pet poena.

Gosti iz Andore i treći kvarta bolje otvaraju od domaćina, pa za pet minuta dolaze do dvocifrene prednosti (+11), nakon 30 minuta igre bilo je 57-66 u korist gostujućeg sastava.

Raspalo se sve u igri ekipe Svetislava Pešića već na startu poslednjeg dela igre, Andora dolazi i do viška od 20 poena, na kraju i do ubedljive pobede.

Pobednički sastav je sa 14 poena predvodio Jaka Blažič, po 11 su dodali Jelinek i Fernandez, dok je dvocifren sa 10 poena bio i Šurna. Oliver Stević je za oko 12 minuta upisao šest poena i dva skoka.

U poraženom sastavu 17 poena Koponena, 15 je dodao Ante Tomić, 12 Moerman, dok je dvocifren sa 10 bio i Tomas Ertel.

Treba dodati i da se četvrfinalne serije igraju na dve pobede, te možemo da konstatujemo da se Unikaha i Barselona nalaze pred ispadanjem, pogotovu Katalonci, koji naredni meč igraju u Andori.