ACB - Nedović efikasan protiv Valensije, nova Barsina ''stotka''

utorak 02.01.2018.
23:00

Odigrane još dve utakmice 14. kola šampionata Španije. Zapažena uloga srpskog reprezentativca.

Epa/Carlos Diaz

Posebno ubedljiva bila je Barselona, koja je kao i u prošlom kolu ostvarila veoma ubedljiv trijumf.

Ovoga puta je to učinila na gostovanju u San Sebastijanu, gde je slavila sa 101:77. Podsetimo, u prošlom kolu je savladala Fuenlabradu sa 101:74.

Peteri Koponen je sa 21 poenom i sedam skokova predvodio Barsu do novog trijumfa, a Vezenkov je upisao 14 poena.

Na drugoj strani, najefikasniji Keni Čeri sa 14 poena.
-
-
Uspešna na svom terenu bila je Unikaha, koja je posle dva vezana poraza večeras savladala Valensiju sa 74:67.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj borbi, krajem treće četvrtine Unikaha je povela sa deset poena razlike (57:47), ali se u poslednjem kvartalu Valensija vratila u igru.

Gosti su bili na pragu da meč uvedu u dramatičan finiš, smanjili su na 68:67, ali domaći potom prave seriju 6:0 i stavljaju tačku na ovaj meč.

Nemanja Nedović
je bio najefikasniji u Unikahi sa 14 poena (u prilogu je njegova trojka za 68:61), a isti broj poena na drugoj strani imali su Van Rosom i Rafa Martinez.