ACB - Musli uništio Andoru, Srbi iz Unikahe solidni

nedelja 25.10.2015.
21:52

Košarkaši Manrese upisali su drugu vezanu pobedu u ACB ligi a srpski internacionalac Dejan Musli blistao je na gostovanju Andori. Zapažen učinak u trećem kolu španskog šampionata imao je Luka Bogdanović, dok su Srbi iz Unikahe bili solidni.

Mega Leks/Jovan Azdejković

Poslednje tri utakmice 3. kola ACB lige odigrane su u nedelju uveče a srpski internacionalci koji su se našli na terenima u Malagi, Andori imali su zapažen učinak.

Unikaha je na domaćem terenu poražena od Laboral Kuće rezultatom 74:66 (14:18, 16:15, 20:20, 24:13) a Nemanja Nedović i Stefan Marković pružili su solidne partije u porazu svog tima.

Stefan Marković je za 23 minuta igre postigao 6 poena, upisao 5 skokova i 4 asistencije, dok je Nemanja Nedović za 15 minuta provedenih na terenu zabeležio 5 poena i 2 asistencije.

Ekipu Laboral Kuće predvodio je doskorašnji član Crvene zvezde Telekom Jaka Blažič koji je za 19 minuta, koliko je proveo na parketu, postigao 15 poena i upisao 4 skoka.

Veče je obeležila fantastična partija bivšeg centra Partizana i Mega Leksa Dejana Muslija koji je u trijumfu Manrese nad Andorom (77:74) postigao 19 poena i ostvario 8 skokova.

Centar Manrese gotovo da je bio nepogrešiv iz igre pošto je pogodio 9 od 11 upućenih šuteva za dva poena, dok je sa linije penala ubacio samo jednom iz četiri pokušaja.

Na drugoj strani Luka Bogdanović je postigao 11 poena, zabeležio 3 skoka i upisao 1 asistenciju.

Poslednja utakmica 3. kola ACB lige odigrana je u Madridu gde je razgoropađeni Real Madrid savladao Iberostar sa Tenerifa rezultatom 112:89 (26:18, 28:22, 29:23, 29:26).

Meč je obeležila odlična partija Felipea Rejesa koji je za 23 minuta igre postigao 21 poen, zabeležio 5 skokova i upisao 2 asistencije.

Posle tri odigrana kola na tabeli ACB lige vodi Gran Kanarija sa skorom 3-0 a maksimalan učinak imaju još Barselona, Laboral Kuća i Valensija.