ACB liga - Dominacija Jelovca

• Autor: Janko Glavonjić

• 19. oktobar 2014.

• 15:22

U današnjim mečevima u španskoj ligi koji su počeli u ranim popodnevnim satima, postignuti su sledeći rezultati: Obradoiro - Lagunaro 85:69, Saragosa - Valensija 69:77, Sevilja - Fuenlabrada 68:71, Estudijantes - Tenerife 66:79.

U meču između Saragose i Valensije, na parketu smo gledali tri srpska internacionalca. Katić i Jelovac su članovi Saragose, a Lučić igra za Valensiju. Bivši igrač Partizana je bio uspešniji u ovom duelu, njegov tim je slavio rutinsku pobedu, ali krilni košarkaš nije preterano doprineo tome.

Lučić je bio savršen sa linije za slobodna bacanja, 6 od 6, ali iz igre nije pogodio nijednom za 15 minuta provedenih u igri.

Sa druge strane, Katić je postigao 8 poena i zabeležio 4 skoka za 20 minuta u igri, dok je Jelovac bio fantastičan, najefikasniji u svom timu sa 19 poena, ali to nije pomoglo domaćima da izbegnu poraz.

U meču između Obradoira i Lagunara za goste je nastupio bivši košarkaš Radničkog iz Obrenovca Goran Huskić, ali za 4 i po minuta u igri nije uspeo da se upiše u strelce.

U meču između Sevilje i Fuenlabrade za domaćina je nastupio nekadašnji junior Partizana, Nikola Radičević, koji je postigao 7 poena za 17 minuta u igri.

U meču između Estudijantesa i Tenerifa, bivši košarkaš Radničkog Stefan Birčević bio je drugi najefikasniji igrač u svom timu sa 11 poena. Birčević je bio nepogrešiv iza linije za tri poena (3 od 3).