ACB - Gostima ni mrvice u matine terminu

nedelja 20.01.2019.
15:45

Tri meča odigrana su u nedeljnom matine terminu u španskoj ACB ligi, a na sva tri susreta pobede su slavile domaće ekipe.

Screenshot/You Tube

Sedamnaesto kolo španske ACB lige otvorili su nedeljni mečevi u matine terminu. Utakmice su po lokalnom vremenu igrane u podne, a po srednjeevropskom počele su od 13 časova.

Gostujuće ekipe se nisu dobro provele, najveći otpor pružila je Mursija na gostovanju Gran Kanariji, dok su Gipuskoa i Fuenlabrada lako položili koplja u duelima sa Estudijantesom i Tenerifama.

"Granka" je posle serije poraza počela da se budi i da pobeđuje. Danas je savladala Mursiju sa 90:82 (14:18, 11:25, 37:19, 28:20) zahvaljujući atomskom drugom poluvremenu.

Ekipa za koju od nedavno nastupa Luka Mitrović bila je mnogo bolja u prve dve četvrtine, imala 18 poena prednosti na poluvremenu, ali je evroligaš u nastavku ubacio 65 poena i preokrenuo rezultat.

Oriol Pauli ubacio je 20 špema i upisao 4 asistencije kao najefikasniji igrač domaćeg tima, dok je na drugoj strani Askija Buker stao na 17 poena i 2 asistencije. Luka Mitrović je za 22 minuta postigao 6 poena i ostvario 5 skokova.

Estudijantes nije imao većih problema sa ekipom Gipuskoa. Slavio je rezultatom 86:62 (25:17, 19:21, 16:12, 28:12), a slično je završen i okršaj na Tenerifama.

Domaćin je lako zašao na kraj sa Fuenlabradom, bilo je 96:65 (27:23, 13:13, 24:11, 32:18) za ekipu Tenerifa.