ACB: Gipuzkoa iznenadila evroligaša, "stotka" Baskonije, ubedljiva i Valensija

21:53

U okviru šestog kola španske ACB lige, odigrana su još tri duela.

Sportske.net

Gipuzkoa je iznenadila Gran Kanariju na svom parketu, slavili su sa 74:63.

Domaća ekipa je meč prelomila u trećem kvartalu, koju je u svoju korist rešila rezultatom 21:12, pa su na poslednji odmor otišli sa 10 poena prednosti, što je na kraju bilo dovoljno za trijumf.

Pobednički sastav predvodio je Blagota Sekulić sa 14 poena, 12 je dodao Nevels, dok je sa 10 dvocifren bio i Baro.

U poraženom sastavu dvocifren samo Kris Evans sa 15 poena, devet je dodao Erikson.

Baskonija je bila ubedljiva na gostovanju ekipi Estudijantesa, slavili su sa 67:100.

Već nakon prvog poluvremena je sve bilo jasno, gosti iz Vitorije su nakon 20 minuta vodili sa 24:50.

Do kraja su rutinski odradili posao i upisali novi trijumf.

Toko Šengelija najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 18 poena, pratili su ga Fojtman sa 14, Hilijard sa 12 i Šilds sa 11 poena.

U poraženoj ekipi 17 poena Brizuele, 13 je dodao Klavel, dok se na 10 zaustavio Arteaga.

Valensija ubedljiva kod kuće protiv Fuenlabrade, bilo je 86:67 za favorizovanog rivala.

Držali su se gosti koliko toliko do poslednje četvrtine, ali je Valensija kontrolisala stvari i tokom prvih 30 minuta.

U odlučujućem kvartalu su dodali gas taman toliko da se odlepe na pristojniju razliku, pa su potom rutinski priveli meč kraju.

U pobedničkom sastavu 21 poen Dubljevića, 15 je dodao Met Tomas, 17 Sem Van Rosom.

Kod gostiju 15 poena Marka Garsije, 12 je upisao iskusni Marko Popović.

U matine terminu su pobede ostvarili Barselona i Real Madrid, više o tim susretima OVDE.