ACB: Fenjeraš bolji od Andore, zapažene role srpskih košarkaša

subota 06.01.2018.
23:28

U okviru 15. kola španske ACB lige, San Pablo Burgos slavio je na gostovanju u Andori.

Sportske.net

Novajlija u ligi nadigrao je Morabank Andoru rezultatom 91-99.

Nakon 20 minuta moglo se naslutiti da je na pomolu iznenađenje, gosti su vodili sa 14 poena razlike (36-50).

Treća četvrtina je bila veoma efikasna, ali promene stanja na terenu nije bilo, gosti su pred poslednjih 10 minuta imali 15 poena prednosti.

Andora je na sve načine pokušala da preokrene rezultat u odlučujućem kvartalu, ali su na kraju samo uspeli da upristoje poraz.

Pobednički sastav predvodio je Džoš Dženkins sa 19 poena, pratili su ga Kori Fišer sa 15 i bivši centar Zvezde Dion Tompson sa 14 poena.

Vrlo dobar i sprski košarkaš Goran Huskić, koji je meč završio sa 13 poena i pet asistencija, dok je dvocifren sa 12 poena bio i Saiz.

U redovima Andore najefikasniji bio je Haime Fernandez sa 16 poena, 14 je dodao bivši igrač Panatinaikosa Vladimir Janković, dok je 15 upisao Dejvid Voker.

David Jelinek je dodao 13 poena, a odličan je bio i Oliver Stević. Iskusni centar je za 27 minuta upisao 12 poena, 10 skokova i tri asistencije.