ACB: Evroligaši ubedljivi, tesne pobede Estudijantesa i Huventuta

nedelja 07.10.2018.
15:47

U popodnevnim terminima odigrana su četiri meča trećeg kola španske ACB lige.

Sportske.net

Baskonija je u "Fernando Buesa" areni dočekala Gipuzkou, domaćin je slavio sa 85:66.

Ubedljiv je domaćin bio u prvoj deonici, koju je dobio sa 24:11, ali su gosti uspeli da se vrate do kraja prvog poluvremena, pa se na odmor otišlo sa samo dva poena prednosti za domaću ekipu.

Ipak, u trećem kvartalu ponovo razlika u kvalitetu isplivava na površinu, Baski dolaze do 17 poena prednosti pred poslednji odmor, da bi u poslednjem kvartalu rutinski priveli posao kraju.

Istakao se Fojtman sa 15 poena (5sk), pratili su ga Porije (7sk) i Šengelija (5sk) sa po 13 poena, dok su po 10 dodali Uertas (6as) i Hilijard.

U poraženom sastavu 22 poena Gereta Nevelsa, 10 je dodao Horhe Gutierez.

Ubedljiva je bila i Gran Kanarija, koja je na svom parketu nadigrala Breogan sa 96:72.

Kontrolisali su "Kanarinci" rezultat tokom svih 40 minuta, prednost je rasla iz kvartala u kvartal, pa su na kraju domaći košarkaši upisali zaslužen trijumf.

Istakao se Klevin Hena sa 19 poena, 16 je dodao Kris Evans, dok je 13 poena upisao Di Džej Stroberi. Ondrej Balvin je dodao 12, dok je sa 11 poena meč završio Baez.

U poraženom sastavu 18 poena Džeroma Džordana, 15 je dodao Herun. Za Breogan igraju i dva igrača koja su svojevremeno branila boje naših vešitih rivala, Tarens Kinsi je meč završio sa osam poena i četiri skoka, dok je Aleksandar Cvetković za 18 minuta upisao dve asistencije i jednu uhvaćenu loptu.

Estudijantes je kod kuće savladao Fuenlabradu sa 77:75.

Pobednički sastav je predvodio Brizuela sa 25 poena, 13 je dodao Arteaga, dok se na 12 zaustavio Kener-Medli. Bivši centar Mege Nikola Janković je upisao šest poena i jedan skok.

Sa druge strane 18 poena Kruza, 10 je dodao Marko Popović.

Neizvesno je bilo i u duelu Manrese i Huventuta, gosti iz Badalone su slavili sa 66:67.

Do trijumfa iz je predvodio Nikolas Laprovitola sa 16 poena i 10 asistencija, dok je 13 poena ubacio Birgander.

U redovima Manrese 18 poena Sakoa, 12 je dodao Aleks Renfro. Marko Luković je meč završio sa pet poena.

Baskonija - Gipuzkoa 85:66
Estudijantes - Fuenlabrada 77:75
Manresa - Huventut 66:67
Gran Kanarija - Breogan 96:72