ACB - Baskonija čvrstinom do 1:0

subota 20.05.2017.
23:31

U okviru četvrtfinala plej-ofa španske ACB lige, ekipa Baskonije povela je sa 1:0 protiv Gran Kanarije.

Beta/BranislavBožić/Mo

Danas je Valensija nanela poraz Barseloni, poveli su sa 1:0, a isti rezultat je i na snazi kada je reč o seriji Baskonije i Gran Kanarije u korist Evroligaša.

Ekipa Sita Alonsa je uspela da bez nekih velikih problema savlada ekipu Gran Kanarije, igrali su veoma čvrsto od prvog do poslednjeg minuta i čvrstom odbranom došli su do velike pobede za vođstvo u seriji.

Prva četvrtina je protekla u totalnoj dominaciji u odbrani košarkaša Baskonije koji su gostima dozvolili samo 7 poena.

Prednost je održavana, a na kraju su najefikasniji bili Adam Hanga sa 17 poena i Šengelija sa 13 u redovima domaćina, dok su kod gostiju najbolji bio Agilar sa 12 poena.

Izveštaj sa prve utakmice danas pogledajte OVDE.