ACB - Andora izborila majstoricu sa Realom, odlična partija Stevića

petak 26.05.2017.
22:09

Košarkaši Morabank Andore slavili su na svom terenu i tako izborili još jedan duel sa Realom u 1/4 finalu španskog plej-ofa.

Sportske.net

Real je juče bio više nego ubedljiv, ali su danas suviše lako poraženi na gostovanju.

Andora je na svom parketu slavila rezultatom 89-77.

Utakmica je bila u egalu u uvodnih 10 minuta, da bi Real do poluvremen uspeo da stekčne četiri poena prednosti.

Nakon pauze je usledila bombastična četvrtina domaćina, Andora je aktuelnom prvaku Španije zatrpala koš sa 34 poena, dok su Madriđani ostali na 20.

Stigli su tako domaći do velike prednosti, ali se očekivao trzaj Reala u poslednjih 10 minuta, no to se nije dogodilo.

Andora dolazi do ubedljive pobede, te će u Madridu pokušati da naprave i kompletno iznenađenje, iako je to malo verovatno.

Domaćina je predvodio jedan od najboljih igrača ACB lige ove sezone Gorđi Šremadini sa 19 poena i 11 skokova, dok je odličan doprinos sa klupe imao bivši igrač Crvene zvezde Oliver Stević sa 15 poena i osam skokova.

Isti košgeterski učinak kao i srpski internacionalac imao je Olbisi, dok se na 12 poena zaustavio Tanazis Adetokumbo.

Kod Reala, koji je igrao sa gotovo svim raspoloživim snagama, po 15 poena su upisali Noćioni i Kerol, dok se na 12 poena zaustavio Ljulj.

U svim četvrtfinalnim serijama je zakazana majstorica, osim u duelu Unikahe i Tenerife, gde ekipa iz Malage vodi sa 1:0, a večeras će biti poznato da li ćemo i u toj seriji gledati još jedan susret.