subota 03.11.2018.
22:59

Nakon nekompletnog šestog kola ABA lige možemo da konstatujemo da Crvena zvezda mt:s ostaje jedini tim sa maksimalnim učinkom.

aba-liga.com/Crvena zvezda mts

Košarkaši Crvene zvezde mt:s vezali su šestu uzastopnu pobedu u regionalnom šampionatu i tako ostali jedini tim sa maksimalnim učinkom (6-0) na "Jadranu".

Šampion Srbije ostao je u "modu" koji je viđen u duelu sa Galatasarajem, pa je u onome što je trebalo da bude derbi susret lako izašao na kraj sa Cedevitom i slavio sa ubedljivih 94:79 (22:14, 28:20, 22:18, 22:27).

Cedevita je posle svih problema sa kojima se suočila na startu sezone bila lak plen za izabranike Milana Tomića. Od prvog minuta na parketu je postojao samo jedan tim, a gosti su samo u završnici prve i na startu druge četvrtine uspeli da priđu Zvezdi.

Nakon serije 8:0 u drugoj četvrtini Zvezda je "pumpala" do +21 i već tada je bilo jasno ko će izaći kao pobednik večerašnje utakmice..

U nastavku meča Cedevita je živela od poena povratnika Džejkoba Pulena i Džejmsa Bela, i svakako da bi poraz bio još ubedljiviji da pomenuta dvojica nisu vukla goste.

Milan Tomić je koristio sve igrače večeras, a svih dvanaest košarkaša upisalo se u listu strelaca.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Ognjen Dobrić sa 17 poena, a dvocifreni su bili još Filip Čović (13 pts, 3 as), Maik Cirbes (11 pts, 8 sk), Stratos Perperoglu (10 pts, 3 sk, 6 as) i Džo Reglend (10 pts, 4 as).

Kod gostiju su sav teret izneli Džejms Bel (19 pts, 5 sk) i Džejkob Pulen (15 pts, 2 as), a dvocifren učinak ostvario je još samo Andrija Stipanović (10 pts, 6 sk).