nedelja 08.12.2019.
20:05

"Panteri" namučili šampiona ABA lige.

Crvena zvezda mts

U 10. kolu regionalne ABA lige, košarkaši Crvene zvezde savladali su na domaćem terenu FMP nakon produžetka 95:89 (21:23, 17:18, 17:19, 22:17, 18:12).

"Crveno-beli" su veoma dobro otvorili meč i brzo stekli prednost koju su imali sve do finiša prve četvrtine kada su "panteri" zahvljujući veoma dobroj partiji Radosavljevića poveli na kraju deonice 23:21.

U drugoj četvrtini videli smo pravu rezultatsku klackalicu, timovi su se smenjivali u vođstvu, ali je FMP ipak završio prvo poluvreme sa prednošću od tri poena - 41:38.

Sjajno su se držali "panteri" i tokom naredne deonice, sredinom treće četvrtine su ispustili prednost, no pred poslednju, odlučujuću četvrtu četvrtinu otišlo se sa prednošću gostiju - 60:55.

Posebno su se istakli Pecarski i Tejić na čijim je krilima FMP na početku poslednjeg perioda meča stigao i do dvocifrene prednosti, ali je Zvezda polako stizala zaostatak.

Crvena zvezda je u poslednja dva minuta ušla kao vodeći tim zahvaljujući poenima Gista, pa je usledila veoma uzbudljiva završnica regularnog dela nakon kojeg smo videli produžetke.

U produžetku još jedna rezultatska klackalica, trojkom Davidovca "crveno-beli" su poveli, da bi na isti način odgovorio Đoković. Ponovo je Davidovac bio ključan u finišu kada se Zvezda odlepila na sigurnih plus pet, a hrabri FMP nije imao snage da preokrene meč.

Najraspoloženiji u pobedničkoj ekipi bio je Lorenco Braun sa 25 poena, pet skokova i sedam asistencija, Davidovac je upisao 18 poena, dok su dvocifreni u Zvezdi bili još i Gist sa 12 i Dženkins sa 10 poena.

U FMP zablistao je Okben Ulubaj sa 18 poena, pet skokova i četiri asistencije, Pecarski je upisao 15 poena, Tejić 12, a Đorđević 11.