• 22:50

U poslednjem meču subotnjeg dela programa 24. kola ABA lige, košarkaši Olimpije savladali su Mega Vizuru u Smederevu čime je nacionalni koeficijent srpskih timova postao ugrožen u samoj završnici regularnog toka sezone.

ABA -
Nakon što su u "Stožicama" oborili na pleća košarkaše Partizana, košarkaši Olimpije upisali su još jedan trijumf nad srpskim ekipama.

"Zmajčeki" su kao gosti savladali Mega Vizuru u Smederevu, rezultatom 85:80 (21:29, 22:18, 21:14, 21:19), čime su učinili borbu za prevlast na tabeli nacionalnih koeficijenata znatno interesantnijim.

Sam po sebi, poraz koji je ekipa Dejana Milojevića doživela nije tragičan jer Mega nije ugrožena ali je srpska ekipa umanjila svoje šanse da dogodine nastupi u Evropi.

Duel u Smederevu obilovao je preokretima. Nakon boljeg otvaranja utakmice Mega je dozvolila Olimpiji da preuzme vođstvo na startu treće četvrtine.

Sve do 33. minuta Mega je bila primorana da "juri" vođstvo rivala a kada ga je konačno "uhvatila", usledila je serija Slovenaca (10:2) kojom su gosti prelomili utakmicu u svoju korist.

Najbolji pojedinci u domaćoj ekipi bili su Novica Veličković sa 15, Nemanja Krstić sa 14, i Vasilije Micić sa 13 postignutih poena.

Dvojica košarkaša koji su bili pokretači Olimpije na gostovanju u Smederevu zajedno su postigli 40 poena. Salin je ubacio 23, a Litvanac Gailius 17.

Mega Vizura nakon večerašnjeg poraza ima skor 10-14, dok je Olimpiji trijumf u Smederevu doneo poravnjanje na tabeli sa izabranicima Dejana Milojevića.