ABA - Zadrani ''razbili'' Cibonu i obradovali Partizan!

• 12. januar 2015.

• 22:14

Partizan je u ovom kolu savladao direktnog rivala u trci za plasman u plej-of, ekipu Olimpije. Juče su crno-belima stigle dobre vesti iz Valjeva, zbog poraza Cedevite, a večeras i iz Zadra, gde su domaći deklasirali zagrebačku Cibonu i crno-belima omogućili da posle 17. kola budu usamljeni na četvrtoj poziciji.

Poslednja utakmica 17. kola ABA lige odigrana je večeras u Zadru, gde je domaći tim ubedljivo savladao zagrebačku Cibonu rezultatom 77-51!

Zadrani su večeras nešto lošije ušli u meč, Cibona je imala početno vođstvo od 8-0, a svoje prve poene domaći su upisali tek u sedmom minutu igre.

Međutim, od tog trenutka, a uz veliku podršku svojih navijača, ekipa Zadra je preuzela kontrolu na terenu i ne samo da je ubrzo anulirana vođstvo gostiju, već je i prvu četvrtinu dobila sa 15:10!

U nastavku meča, prednost Zadrana je konstantno rasla i do kraja se samo postavljalo pitanje kojom razlikom će deklasirati ekipu Cibone, koja je jedan od kandidata za četvrto mesto koje vodi u plej-of.

Zadrani su im te šanse večeras umanjili, a ako ovako nastave i u narednom mečevima, ne bi trebalo da iznenadi i da se umesto Cibone, sada Zadar ozbiljno uključi u ovu trku.

Sango sa 17 i Kraljević sa 14 poena večeras su predvodili Zadar do pobede, a na drugoj strani jedino se lalić donekle istakao.

Posle ovakvog epiloga, stanje na vrhu tabele sada izgleda ovako:

Crvena zvezda Telekom 17-0, Budućnost 14-3, Cedevita 11-6, Partizan 10-7, Cibona 9-8, Olimpija 8-9...