ABA: Zadar se poigrao sa fenjerašem i preskočio Partizan, neverovatni Bostik

21:54

KK Zadar upisao novi trijumf u regionalnom šampionatu.

aba-liga.com/Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Zadra slavili su na svom parketu protiv MZT-a rezultatom 105-80.

Već u prvom kvartalu se videlo da se Makedoncima sprema katastrofa, domaćin je nakon 10 minuta imao 18 poena viška (32-14).

Zaigrali su gosti nešto bolje u nastavku, ali su do poluvremena deficit uspeli da smanje za samo četiri poena.

U trećoj deonici Zadrani vraćaju prednost od 18 poena, da bi u poslednjem kvartalu potpuno dotukli rivala.

Fantastičnu partiju u pobedničkom sastavu pružio je Amerikanac Džoš Bostik, koji je meč završio sa 38 poena, a pritom je trojke šutirao 8/12, dok je sa penala bio nepogrešiv (10/10). Tom učinku dodao je i četiri asistencije za ukupan indeks 40.

Odličan i Nouls sa 18 poena i sedam asistencija, pratili su ih Špralja sa 13 i Krajina sa 10 postignutih poena.

Kod MZT-a najbolji Minčev sa 17 poena, 16 je dodao Mavra, koliko je imao i Lalić, dok je sa 12 dvocifren bio i Stojanovski.

Zadrani su tako skočili na četvrto mesto, dok je MZT zakovan za dno.