ABA - Solnokov 'šamar' Radničkom!

• 01. februar 2014.

• 20:41

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca doživeli su težak i neočekivan poraz na domaćem parketu u okviru 19. kola ABA lige. Šumadinci su dozvolili mađarskom Solnoku da u "Jezeru" dođe do tek druge pobede 'na strani' u tekućoj sezoni.

Nakon Mega Vizure koja je poražena na otvaranju 19. kola ABA lige u Skoplju, ni košarkaši Radničkog nisu uspeli da poprave keoficijent Srbije u regionalnom takmičenju.

Prilično neočekivano, Radnički je kao domaćin doživeo poraz u duelu sa mađarskom Slonokom koji je u "Jezeru" upisao tek drugi trijumf na gostovanjima u sezoni 2013/2014.

Solnok je slavio rezultatom 91:82 (14:19, 30:13, 22:20, 25:30) a ključ rezultatskog neuspeha ekipe Miroslava Nikolića leži u očajnom izdanju u drugoj četvrtini večerašnjeg susreta.

Radnički je u drugoj deonici dozvolio rivalu 30 poena a u napadu nije išlo po planu pa je Slonok na poluvreme otišao sa prednošću od 11 poena.

U nastavku su Mađari odigrali organizovano i nisu dozvolili da im se stečena prednost "istopi" pa su u poslednju deonicu ušli sa pozamašnom zalihom koju Radnički nije mogao da sustigne.

Najefikasniji u ekipi Miroslava Nikolića bili su Marnović i Lešića sa po 19 poena, dok je Solnok do pobede vodio sjajni David Vojvoda koji je postigao 26 poena. Podršku su mu pružali dvocifreni Holidej (18p, 9sk), Lorant (13p, 8sk) i Rakić (12p).

Goste je večeras sjajno služio šut iz igre o čemu svedoči i podatak od 10 pogođenih trojki iz 19 pokušaja, ali je i 28 defanzivnih skokova svakako razlog za iznenađujuću pobedu Mađara.

Radnički je ovim neuspehom napravio korak unazad u borbi za sredinu tabele pa nakon 19 odigranih utakmica ima skor 7-12, dok Slonok sada ima 6 pobeda i 13 poraza.