ABA - Poraz Partizana, Aranitović 'svetla tačka'

• 10. oktobar 2015.

• 18:47

Košarkaši Partizana doživeli su treći ovosezonski poraz u regionalnom šampionatu iako su više od 25 minuta imali prednost u Laktašima.

Pretposlednja utakmica 4. kola regionalne košarkaške lige odigrana je u Laktašima gde je šampion Bosne i Hercegovine ugostio beogradski Partizan.

Crno-beli su poraženi u Laktašima rezultatom 71:64 (11:13, 21:25, 21:12, 18:14) u meču koji je obeležila sjajna partija mladog Petra Aranitovića.

Najtrofejniji klub u regionu bolje je otvorio meč u Laktašima. Nošen raspoloženim Petrom Aranitovićem Partizan je prvo poluvreme dobio, ali činjenica da uz Aranitovića nije bilo nikog ko bi vukao ekipu nije slutila na dobro.

Šest poena prednosti crno-beli su imali nakon prvog poluvremena narasli su do maksilanih "+9" sredinom treće deonice, a onda je domaćin dodao gas i ušao u seriju kojom je stigao do preokreta.

Četiri minuta igre bilo je dovoljno izabranicima Željka Lukajića da naprave seriju 15:5 i da preuzmu vođstvo koje su crno-beli držali tokom 29 minuta igre.

Kola su za Partizan krenula nizbordo još sredinom treće deonice, a podatak da su za 15 minuta uspeli da postignu svega 15 poena ali i da naprave veliki broj grešaka najbolji je pokazatelj zašto je upisan treći ovosezonski poraz.

Petar Aranitović postigao je 24 poena (2/3 za dva, 5/9 za tri), ali je izostala podrška iskusnijih saigrača. Aleksandar Cvetković i Božo Đumić ostvarili su dvocifren poenterski učinak dok su svi ostali od kojih se mogla očekivati dobra partija u potpunosti podbacili.

Na drugoj strani dominirao je Vuk Radivojević sa 12 poena, 7 skokova i 7 asistencija, dok je Aleksandar Ćapin (11 pts, 2 as) u završnici meča preuzeo odgovornost i tako rešio pitanje pobednika.

Narednu utakmicu u ABA ligi Partizan igra na domaćem terenu protiv Sutjeske, dok će Igokea u goste MZT-u iz Skoplja.

Игокеа - Партизан 71:64

Posted by Partizan -+ on субота 10. октобар 2015.