ABA - Partizan ide na fajnal-for!

• 24. mart 2014.

• 22:33

Posle velike pobede nad Makabijem u Evroligi, košarkaši Patrtizana trijumfovali su i na teškom gostovanju u Podgorici, u ključnoj utakmici za plasman na završni turnir ABA lige.

Košarkaši Partizana ''trenirali'' su živce svojim navijačima u finišu meča sa ekipom Budućnosti, ali su na kraju ostvatrili cilj - pobedu i plasman na završni turnir ABA lige - 61:65 u korist crno-belih!

Uvodni minuti, pa i čitava prva četvrtina ovog meča protekli su u znaku sjanog Nikole Ivanovića, koji je svojim odličnim prodorima i preciznim šutem pravio mnogo problema crno-belima i omogućio vođstvo svom timu u tom delu igre.

Na drugoj strani, kapiten Žofri Lovernj bio je od početka meča raspoložen za igru, služio ga je i šut sa  distance, dok je Bogdan Bogdanović u većem delu prvog poluvremena tek podešavao ''nišanske sprave''.

Ono što je posebno obradovalo navijače Patrtizana, jesu pogođene trojke Davisa Bertansa, njegove prve od povratka na teren posle povrede, čime je potvrdio da će u završnici sezone imati ogroman značaj za igru Partizana. Doduše, u finišu je posustao, napravio nekoliko grešaka, ali srećom po crno-bele nije bilo posledica.

Tokom druge četvrtine, ekipa Partizana je uspela da napravi rezultatski preokret, Saša Pavlović je igrao sve bolje i na poluvreme se otišlo vođstvom gostiju rezultatom 30:28.

U nastavku meča, mnogo sigurnija igra Partizana, Bogdanović je počeo da zasipa koš rivala u pokušajima za tri poena, a kada je tako, crno-belima je mnogo lakše da sprovedu ono što su planirali.

Kako se meč bližio kraju, prednost ekipe Partizana je postala i dvocifrena i delovalo je da sama završnica neće doneti veliku neizvesnost.

Međutim, usledila je serija početničkih grešaka košarkaša Partizana, pa su u poslednjem minutu domaći imali i šut za izjednačenje. Ipak, tim Duška Vujoševića je uspeo da se odbrani od naleta domaćina i meč privede kraju u svoju korist - 61:65!

Bogdan Bogdanović je sa 16 poena bio najefikasniji u ekipi Partizana, Lovernj je postigao 14, a Pavlović 13 poena.

Kod Podgoričana, Nikola Ivanović 16 poena, a po 11 su postigli Akindele i Popović.

Ovom pobedom, crno-beli su ponovo izbili na treće mesto na tabeli i osigurali mesto na završnom turniru. U poslednjem kolu biće rešena još i dilema da li će Partizan i ostati na trećem mestu, ili će možda Cibona uspeti da ga pretekne što je ipak manje verovatno.