ABA - "Panteri" na korak od opstanka, eksplodirao Ostin

• 21. februar 2017.

• 21:43

Košarkaši FMP Železnika upisali su četvrtu pobedu na poslednjih šest utakmica u ABA ligi i praktično overili opstanak u regionalnom šampionatu. Meč sa MZT Skopljem obeležio Amerikanac Ajzea Ostin.

ABA -
Tri kola pre kraja ligaškog dela sezone u regionalnom šampionatu košarkaši FMP Železnika stigli su do desetog trijumfa i tako praktično obezbedili opstanak.

"Panteri" su na domaćem terenu razbili šampiona Makedonije i slavili rezultatom 101:82 (20:18, 24:19, 27:16, 30:29) pa posle 23 odigrane utakmice imaju skor 10-13.

Utakmica je do sredine drugog kvartala bila rezultatski neizvesna, pošto su gosti uspevali da održe egal, ali je FMP u završnici prvog poluvremena počeo da povećava prednost.

Meč je prelomljen u trećoj četvrtini u kojoj je domaći tim stigao do maksimalne prednosti od 23 poena razlike (71:48) a do kraja je "pukla" i "stotka".

Najbolju utakmicu od dolaska u FMP Železnik odigrao je Amerikanac Ajzea Ostin koji je sa 20 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, ali je Dragan Apić bio najkorisniji sa 17 poena, 9 skokova i 3 asistencije.

Gosti su praktično odigrali u Železniku sa devetoricom igrača, a u takvoj konstelaciji stvari najveći teret je poneo Džoš Skot koji je postigao 26 poena i ostvario 10 skokova.

Ukoliko Krka ili Zadar budu poraženi u okviru 23. kola FMP će i zvanično obezbediti opstanak u ABA ligi jer od pomenutih ekipa na tri kola pre kraja ima tri pobede više i bolji međusobni skor.