nedelja 14.10.2018.
23:04

Utakmicom u Ljubljani kompletirano treće kolo ABA lige.

aba-liga.com/Mornar/Media Pro

Košarkaši ljubljanske Olimpije savladali su večeras pred svojim navijačima ekipu Zadra rezultatom 91:81, što im je druga pobeda u tri odigrana kola regionalnog takmičenja.

Ljubljančani su već u prvoj četvrtini obavili veliki deo posla, a posle prvih 10 minuta igre vodili su 29:16. Zadar je potom lagano topio prednost domaćina, prišli su gosti samo na dva poena razlike (60:58) početkom poslednje deonice, ali više od toga nisu mogli.

Olimpija je ponovo uspela da uveća prednost koju je održala do kraja meča.

Miha Lapornik i Jan Špan su sa po 19 poena predvodili Olimpiju, a najefikasniji u ekipi Zadra bili su Božić sa 20 i Grant sa 16 poena.

Zadar je posle ovog poraza ostao na poslednjem mestu, bez ijedne pobede, zajedno sa Cibonom. Veoma loš učinak hrvatskih klubova u prva tri kola ABA lige upotpunila je i Cedevita, koja je uspela da upiše samo jedan trijumf, a juče je na svom terenu poražena od Mega Bemaksa.

U prilogu pogledajte i kako sada izgleda tabela ABA lige posle trećeg kola.